file0001298942587.jpg

HOME

Konopné semínko

Zdravá výživa: Konopné semínko

Konopné semeno má skvělé výživové výživné hodnoty a obsahuje nepřeberné množství esenciálních látek, které naše tělo potřebuje k dosažení optimálního zdraví.

Konopné semínko jako potravina svými kvalitami výrazně překonává všechna běžně známá olejnatá semena. Technické konopí je odrůda rostliny Cannabis L Sativa, je původem z Asie a jako zdroj obživy bylo používáno dříve než sója. Z Asie se dostalo do Evropy, kde přišlo nejenom na jídelníček, ale bylo využíváno i pro technické účely. Spolu se lnem se konopí hojně pěstovalo až do 19. století, kdy je vytlačila levná zámořská bavlna. Svou roli pak sehrála i protimarihuanová kampaň, která nebrala ohled na odlišné druhy konopí. Technické konopí totiž neobsahuje THC, respektive má ho jen v tak malém množství, že není možné ovlivnit vnímání ani při konzumaci většího objemu. Dnes už konopná semínka běžně nalezneme v obchodech se zdravou výživou, protože ho stále více rostoucí trend zdravé výživy dostal zase na výsluní.

Číst dál: Konopné semínko

Bedýnky - trochu jiný přístup k životu

Bedýnky se dál snaží nabízet :

  • - zeleninu, která vyrostla v hlíně a bez pesticidů (méně vzhledného tvaru, se stopami od vlivů počasí)
  • - ovoce z nestříkaných stromů (kyselejší, neprošlo dozrávárnou)
  • - marmelády a mošty bez konzervantů (živé, dál pracují a nevydrží 100+1 dní ...)
  • - vejce od běhajících slepic (nestejné velikosti, někdy mírně špinavé)
  • - syrové mléko čerstvě nadojené (neprošlo kolotočem úprav a ohřívání)
  • - sýry kozí i ovčí (kde v chuti poznáte čerstvost krmení)
  • - chléb kváskový (co pekly naše prababičky jednou týdně)
  • - plátěné pytlíky (na chleba bez plísně)

...o něco náročnější způsob života....

Obal na chleba ? Plátěný pytlík....

Aby Vaše pečivo neplesnivělo v igelitu... Věděli jste, že : ...je rozšířena řada plísní, které nám snižují vitalitu a hlavně imunitu. Nejčastější plíseň je moučná – Candida albicans. Ta se objevuje již za 3 - 12 hodin na pečivu, které necháme uloženo v igelitu. Tato plíseň způsobuje moučnivku na sliznicích dutiny ústní, hlavně u dětí a u žen na přirození. Situaci podporují i ostatní plísně, hlavně na burácích, které produkují nejhorší jedy – aflatoxiny. Dále podporují plísně antibiotika braná opakovaně a dlouhodobě. Plísně jsou zákeřné proto, že nám nedělají teploty, pouze je nám slabo a divně a snadno pak chytáme běžné infekce.

Znáte tuřínek ?

Bude Vám chutnat syrový... něco mezi ředkvičkou a kedlubnou. Listy a řapík se Vám budou hodit do salátu. Tato kořenová zelenina má původ v Japonsku, je bohatá na vápník a bílkoviny. Pro naše bedýnky vypěstovala tuřínek ve skleníku farma Biozelenina  Velehrad. Před konzumací stačí omýt.

HLEDAT

FACEBOOK

Copyright © Bedýnky Brno. All right Reserve.
Design by : Bedýnky Brno.